Víte, z čeho si můžete vyrobit podlahu?

Že podlaha je důležitým prvkem každé místnosti, ví každý. Ne každý však má přehled o materiálech, z nichž se podlahy vyrábějí. Pokud zvolíte materiál nevhodný, nejen, že naruší vzhled místnosti, ale také nemusí vydržet po delší dobu. Každá místnost má totiž na podlahu jiné nároky a do každé místnosti se také hodí jiné druhy materiálů.

Jakou podlahu si vybrat?

Vzhledem k tomu, že výměna podlahy je proces velmi náročný, který se neopakuje každý rok, je potřeba jejímu výběru věnovat dokonalou pozornost. Pokud si nejste jisti, jaký druh podlahy splňuje vaše představy a požadavky, obraťte se na odborníky z Floor Experts podlahy.

  • Podlaha laminátová

Většinou se vám vybaví podlaha plovoucí. Tento typ se skládá ze čtyř vrstev. Ty mají za úkol zajisti pevný základ, izolaci zvuku a pružnost a kromě toho vytvářejí vnější vzhled podlahy. Vzhledem k tomu, že horní vrstva se nevyrábí ze dřeva, jedná se o finančně příznivou variantu. Vybírat si můžete z celé řady zajímavých dekorů.

  • Podlaha dřevěná

Dřevo je materiál přírodní, který vyžaduje pečlivou údržbu. Není vhodný do každého interiéru a je cenově náročnější.

  • Podlaha z linolea, PVC

V žádném případě se nejedná o podlahy z dob minulých. V současné době si můžete vybírat z celé řady zajímavých dekorů. Některé jsou od přírodních materiálů téměř k nerozeznání. Výhodou tohoto typu podlahy je pružnost, voděodolnost a nižší cena. Také využití je velmi univerzální. Pokud uvažujete o podlahovém topení, tak je tento typ podlahy ideální volbou.

  • Podlaha z vinylu

V porovnání s PVC je odolnější. Její údržba je snazší a také je vhodná pro podlahové topení.

  • Podlaha z korku

Korek je podlahový materiál, který se příliš často nevyužívá. Je to škoda, neboť nabízí velké množství výhod – dokonalé izolační vlastnosti, je vhodný do domácnosti s alergikem neboť je hypoalergenní, má dlouhou životnost, je dosti odolný a lze si jej pořídit v celé řadě zajímavých variant.