Fotopasti na sledování zvěře nebo pro ochranu majetku

Fotopast je zařízení, které funguje podobně jako digitální fotoaparát. Jen jeho spoušť nahrazuje pohybové čidlo. To funguje na pohyb před fotopastí. Fotopast má navíc přísvit, který není lidskému oku viditelný. Díky němu dokáže fotit i za úplné tmy. Focení není viditelné. Tím se odlišuje od blesku fotoaparátu. Pohybové čidlo snímá pouze tepelný pohyb, takže fotopast nefotí třeba pohyb větví stromu.

Jaké výhody nabízejí fotopasti?

Fotopasti fungují na klasické tužkové baterie. Nepotřebují tedy přístup do elektrické sítě. Lze je umístit kamkoli do terénu. V provozu vydrží velmi dlouhou dobu, dokonce i několik měsíců. Manipulace s nimi je velmi snadná, jsou dokonale flexibilní. Moderní fotopasti, jejichž součástí je GSM modul, mohou pořízené fotografie posílat na váš mobilní telefon nebo do do e-mailu.

Širokou nabídku různých modelů naleznete na webu e-fotopast.cz. U fotopasti můžete nastavit, zda má pořizovat fotografie nebo krátké video sekvence. Může fotit pouze v určitém časovém období. To umožňuje nastavení času od kdy do kdy bude fotoaparát aktivní.

Velmi důležitým faktorem je délka prodlevy. To je velmi důležitá funkce, která zamezuje neustálé focení v případě dlouhodobějšího pohybu před fotopastí. Můžete si nastavit prodlevu v určitém časovém intervalu. Fotopast vytvoří fotografii při prvním pohybu, pak se vypne a zapne se po uplynutí prodlevy. Její délka je na zvážení majitele a na konkrétní situaci.

Jak se prohlížejí záznamy?

Součástí každé fotopasti je LCD displej. Může být integrovaný nebo externí. Objednat si můžete různé velikosti. Pořízené fotografie si tak prohlížíte na něm. Fotopast se dá také snadno připojit k počítači či notebooku. Také můžete z fotopasti vyjmout SIM kartu a vložit ji do počítače. Je to stejné jako u digitálního fotoaparátu.