Spisovatelé, které jejich nejznámější díla vynesla ze dna na vrchol

Spisovatelé a tradiční umělci nikdy historicky nemívali zrovna jednoduchý život. Celá jejich obživa byla vždycky závislá na tom, jestli bude nebo nebude mít úspěch finální dílů a kolikrát bylo celé dílo i život autorů ohrožen jenom tím, kolik vůbec zůstane financí a zdrojů do dopsání knihy.

Pokud byste si ale mysleli, že v současnosti už takový tvrdý chleba spisovatelé rozhodně nemají, tak se velice mýlíte. V rámci dnešního článku se přitom přesvědčíme o tomto faktu tím, že představíme trojici spisovatelů, které z pokraje životní situace vynesla díla na vrchol.

Slavný příběh Rowlingové

Co se týče příběhů ze dna na vrchol, tak je Rowlingová dokonalým příkladem. Je pro nás dnes až úsměvné, když si připustíme, že se původně celý svět Harryho Pottera doslova otřásal v základech, protože o něj nikde nebyl zájem. Sama spisovatelka popisovala měsíce hledání nakladatelství, které je ochotné knihy vydat.

A nakonec je dokázala najít. A o několik let později se stal svět Harryho Pottera doslova celosvětovým fenoménem, se kterým vyrůstaly a vyrůstají miliony dětí. Vrchol databáze spisovatelů tak pochopitelně zdobí dnes právě jméno Rowlingové.

Neznámý, ale úspěšný Timothy Zahn

Nejdříve se dostával do oponentury s původními vlastníky Star Wars a pochopitelně také do bojů s fanoušky. I tak se ale Timothy Zahn dokázal zachovat jako opravdový spisovatel a stál si za svým dílem. A po dlouhé době se nakonec stalo, že i sami fanoušci začali přijímat jeho díla s ohromnou pozorností a úctou. Dnes jsou jeho díla nejlépe hodnocené knihy ze světa Star Wars. Mnohdy je dokonce fanoušci milují více nežli kánon, který se točí kolem stejných událostí.

Zaklínač dlouho čekal na světový úspěch

Ve světě fantasy se budeme pohybovat i nadále. Tentokrát ale odbočíme do sousedního Polska, kde se Andrzej Sapkwovski rozhodl otevřít středověký svět plný mocenských bojů a monster. Zaklínač sice dokázal celkem rychle žebříčky knih v Polsku zvládnout, ale bohužel už se mu nedařilo dlouhou dobu globálně. Čas ale plynul a všichni už moc dobře víme, jak populární je v současnosti celý svět Zaklínače.