6 skvělých tipů, jak zatočit s akné

Akné nikdy nesouviselo pouze s dospíváním, zarudlé boláky a černé tečky trápí i mnohem starší generaci. V posledních dekádách však o něco více než kdysi, za což mimo jiné „vděčíme“ i uspěchanému životnímu stylu, nezdravému jídelníčku a dalším faktorům, které se podepisují na stavu pokožky. Pokud se s nejčastější kožním onemocněním trápíte také a marně hledáte způsob, jak s ním konečně zatočit, držte se následujících tipů. Přečtěte si, jak se zbavit akné a dopřát své pleti náležitou péči.

1. Pečlivé odličování a správné čištění

Nabídka kosmetických produktů proti akné je široká – a některé fungují velmi dobře. Ovšem pouze za předpokladu, že svou pleť každodenně důkladně zbavíte nečistot, které se na ní celý den hromadí. Naprosto zásadní je vyčištění od make-upu a líčidel. Nic z toho by na tváři nemělo zůstat déle, než je nezbytně nutné. Hloubkovou očistu vám usnadní silná dvojka od BIODERMY – micelární voda Sébium H2O a čisticí pěnivý Sébium gel moussant.

2. Pupínky nevymačkávejte

Vymačkávání a škrábání pupínků vede k rozšíření infekce. Po neodborném zákroku mohou navíc zůstat nepěkné jizvičky. Jenomže bílé tečky na obličeji nikdo nechce, tak co s nimi? Rozhodnete-li se pupínek vymáčknout, důkladně si před zákrokem umyjte ruce. Anebo ještě lépe – použijte papírový ubrousek. Tak či tak je lepší na akné nesahat.

3. Nesahejte si na tvář špinavýma rukama

Kontakt rukou s obličejem omezte na minimum. Logicky se mu zcela nevyhnete, čas od času se přece musíte vysmrkat nebo, poškrábat se nebo si odhrnout vlasy. Proto své dlaně udržujte čisté, jak jen to bude možné. Budete-li se pokožky dotýkat špinavýma rukama, přenesete na ní nečistoty a bakterie.

4. Akné nevysušujte

Občasné lokální vysušení ojedinělého pupínku vadit nemusí. Obecně se však produktům na bázi alkoholu či jiných přísad s vysoušejícím efektem vyhýbejte, protože dráždí pleť a podporují nadprodukcí mazu. Poohlédněte se po kvalitní dermakosmetice, která je určena pro problematickou či mastnou pleť. Skvělou volbou je produktová řada Sébium od francouzské Biodermy.

5. Propadněte zdravému životnímu stylu

Pokožka reflektuje celkové zdraví organismu. Chcete-li ji mít krásnou a vitální, budete muset učinit pár zásadních změn. Udělejte za svým dosavadním nezdravým životním stylem tlustou čáru a vyřaďte z jídelníčku cukr – tedy krom cukru v přirozené formě. Omezte konzumaci alkoholu (pro pleť je lepší nepít vůbec), přestaňte kouřit a doplňte každodenní jídelníček o dostatek ovoce a zeleniny.

6. Nepodléhejte zbytečnému stresu

Péče o pleť s akné spočívá v množství dílčích opatření. Jedním z nich je eliminace stresu, který má na stav pokožky negativní vliv. Přestaňte se trápit z maličkostí a každý den si najděte důvod k radosti. Uvidíte, že s úsměvem na rtech překonáte období léčby pupínků mnohem snadněji – a zároveň se jich zbavíte o poznání rychleji.