Ušetřit na jídle – jde to vůbec? 4

Máte pocit, že ve vaší domácnosti utíkají peníze a nevíte odkud? Snížili jste spotřebu elektřiny, vody, zhasínáte všude, kde můžete, nakupujete s rozumem, ale peníze pořád ne a ne spořit. Kde může být „černá díra“ na peníze? Co takhle zaměřit se na jídlo a na váš jídelníček? Tam můžete kouzlit!

Svačinky do školy i do práce

Během dopoledne máte v práci hlad? Jdete do bufetu, popřípadě při cestě do práce navštívíte pekárnu. Koupíte si bagety, šátečky, koláčky a mnoho dalšího. Za svačinu můžete utratit padesátku i víc, za to uděláte doma svačinu pro celou rodinu, i dětem do školy.

Využívejte všechny potraviny

Máte v lednici rajčata, která už měknou a nehodí se na běžnou spotřebu? Nebo začíná být kapie lehce scvrklá? Dejte všechno do masové směsi, popřípadě můžete udělat vegetariánskou rýži. Naučte se spotřebovávat vše, co máte v lednici.

Maso jedině u řezníka

Také si říkáte, jak drahé jsou jednotlivé kousky masa v supermarketu? Musíte jej přece koupit, potřebujete vařit. Nemusíte, stačí jít nakupovat k řezníkovi. Tam koupíte jednotlivé kusy masa o dost levněji, v porovnání ušetříte klidně i 30 – 40 korun na jednom kilogramu!