Víte, jak vybrat vhodnou obuv pro děti?

Noha dítěte se v mnohých ohledech liší od nohy dospělého. Jedná se především o anatomické a funkční vlastnosti. Dětská noha roste mnohem rychleji, než noha dospělého a to jak v šířce, tak i v délce. Vzhledem k tomu, že kosti, především u malých dětí, jsou dlouhou dobu chrupavčité, takže měkké, mají daleko větší sklon se deformovat, v případě nevodné obuvi. Pamatovat musíme i na to, že dětská noha má sníženou citlivost vůči tlaku a bolesti, děti si tak často neuvědomují, že nosí obuv, která jim nepadne. Nohu ohrožuje obuv krátká, úzká a špičatá.

Jakou obuv vybrat?

Velký výběr vodné obuvi naleznete v e-shopu eObuv.

Při jejím výběru mějte na paměti vhodný tvar. Obuv by měla mít dostatečně prostornou a především kulatou špičku. Jen ta poskytne dostatek místa pro všechny prsty. Obuv se špičkou bývá častou příčinou deformity prstů. Velmi důležitý je i materiál, který je pro výrobu obuvi použit. Ideální je, pokud je to přírodní useň. Velmi snadno se přizpůsobí anatomickému tvaru nohy, je prodyšná, měkká a umí absorbovat vlhkost. Koženka a plast bývají neprodyšné a může se tak díky tomu tvořit plíseň či jiné kožní obtíže. Prohlédněte si nabídku na About You.

Velmi důležitým faktorem, který hraje při výběru kvalitní dětské obuvi velkou úlohu, je i stélka obuvi. Vzhledem k tomu, že dětská noha má sklon k větší potivosti, je potřeba aby obuv byla vybavena vnitřní stélkou či vkládací vložkou, která je vyrobena ze savého materiálu. Tím může být useň nebo textil.

Vhodná obuv musí dětskou nohu dokonale fixovat. Neměla by dovolit žádné boční pohyby a to především v patní části nohy. To zajistí dostatečně pevný, vysoký a delší opatek, což je vnitřní díl v patní části obuvi.

Při nákupu kvalitní dětské obuvi můžete využít slevy online, které nabízí internetový portál tipli.cz.

V případě, že se na portálu zaregistrujte, můžete navíc získat ještě část peněz z nákupu zpět a to v podobě cashbacku. Registrace i další služby, které portál nabízí, jsou bezplatné.