Střešní krytina Comax BoCo 330 nemá na českém trhu konkurenci

Plechová střešní krytina značky Comax je skvělou volbou pro střechu. Tato krytina má mnoho výhod, ke kterým patří především velice nízká hmotnost umožňující snadnou a rychlou montáž, dále dlouhou životnost při zachování barevné stálosti a také stoprocentní recyklovatelnost. Výrobce STŘECHY COMAX®, který dodává na trh plechové střešní krytiny z lakovaného plechu, se snaží o neustálé zdokonalování a inovování svých výrobků a rovněž pro rok 2019 přichází s novinkou, kterou je designová maloformátová střešní a fasádní krytina BoCo 330.

Čím je novinka výjimečná?

Jedná se o čtvercový šindel orientovaný „nakoso“, který vychází z historicky osvědčených tvarů maloformátových střešních krytin. Díky současné moderní technologii výroby se podařilo modifikovat kotvení střešních prvků a zároveň celou výrobu zlevnit. Kotvení jednotlivých šindelů se nyní provádí skrytým spojem jedinou nerezovou systémovou příponkou, která zjednodušuje a zpřesňuje rozměřování střešní krytiny.

Jaký má tato novinka na střeše efekt?

Čtvercové kosočtverečné šindele spolu s pojistnou sponou ve spodním rohu působí na střeše kompaktním dojmem, který připomíná přírodní zoomorfní šupiny. Výhodou tohoto šupinatého pláště je, že jej lze použít nejen na šikmé střechy, ale také na fasády. Rovinné, neražené šindele BoCo 330 se dají tvarovat ohnutím v úhlopříčném směru a přizpůsobit je tak i sklenutí pokrývané plochy konkávní i konvexní. Tyto vlastnosti umožňují pokrývat nejen tradiční sklenuté plochy válcových střech a kopulí, ale i nepravidelné tvary střech, které jsou znakem současné moderní architektury.

Struktura a barvy

Výrobce STŘECHY COMAX® má vlastní lakovací linku se systémem Coil Coating, která je jediná tohoto druhu v České republice. Proto může zákazníkům nabízet střešní krytinu v široké paletě barev, struktur i materiálů lakové vrstvy. Comax BoCo 330 tak může jemnou profilací plochy ozvláštnit malé plochy u drobných staveb, nebo naopak přispět ke scelení velkých ploch na novostavbách nebo rekonstruovaných budovách. Krytina COMAX BoCo bude vyráběna v povrchové úpravě PES HD TEXTURA se zárukou na funkčnost až 50 let. Ve světovém měřítku není tvar BoCo 330 žádnou převratnou novinkou, ovšem na český trh přináší výrobce STŘECHY COMAX® unikátní střešní krytinu, která odolává i extrémnímu namáhání přírodních živlů a může přispět ke zkrášlení tuzemských střech i fasád na desítky let.