Sportovní aktivity v cizině aneb nutnost sjednání odpovídající pojistky

Trávíte rádi dovolenou v zahraničí? A ještě lépe – poznáváte jiné kultury, sportujete, užíváte si poklady místní gastronomie, prostě všechno, jenom ne se nudit? Samozřejmě, aktivně strávené dny volna jsou snadno k mání, ale když vyrážíte daleko za hranice naší země, určitě by pak nebylo od věci sjednat si odpovídající pojištění. Už jen pro klid, který se pak rozhostí v duši celé rodiny. Platná pojistná ochrana totiž zaručí, že ať už se stane cokoliv, nečekají na vás statisícové výdaje za lékaře, repatriaci domů nebo nákladné operace.

Trochu vzrušení neškodí, ale pojistěte si rizika!

Když už tam jednou jste, chcete také něco zajímavého zažít. Proti něčemu takovému snad ani nelze cokoliv namítat. Ale na druhou stranu, adrenalinové sporty v zahraničí představují nejen zvýšený tep, ale také zvýšené riziko možných problémů – už jen proto, že nejde zrovna o procházku parkem nebo cyklistický výlet po cestě, kterou znáte vlastně zpaměti snad už celé roky. Naopak, při některých sportech bude vyžadována skvělá fyzička, rozvaha a někdy také speciální ochranné vybavení.

Ať už půjde o vodní skútr, karate nebo kanoistika na divoké řece, je třeba myslet na všechny eventuality, které mohou nastat. A někdy nemusí být zrovna nejpříjemnější. Není nutné – jak se říká – malovat čerta na zeď, ale s riziky je nutné počítat, a především se pak před nimi chránit.

A proč je vlastně máme tak rádi?

Využijte i připojištění na ferraty, pokud vás lákají skály, což je i refrén jednoho známého československého hudebního hitu. A teď ruku na srdce, proč máme tak rádi extrémní sportovní aktivity? Je to vlastně jednoduché, máme pocit, že žijeme, unikli jsme stereotypu a máme zrovna teď a tady svobodnou mysl. Kromě jiného jsme překonali své osobní rekordy a maxima, což se rozhodně cení!