Pracovní úraz – co byste měli jako zaměstnanec vědět?

Dodržujete všechna zaměstnavatelem i zákonem stanovená pravidla týkající se bezpečnosti práce a přesto jste si způsobili pracovní úraz? Co byste měli všechno vědět a na koho se obrátit v případě odškodnění pracovní úraz?

Pracovní úraz a administrativa

Pokud si během vykonávání pracovních povinností způsobíte jakékoli, třeba i drobné zranění, je potřeba tuto skutečnost ihned hlásit svému zaměstnavateli a žádat o vypracování písemného záznamu, který je důležitý pro případné pozdější kontakty s pojišťovnou. Ideální je, pokud můžete pořídit fotografie místa, kde se úraz stal i fotografie samotného úrazu. Velmi důležitou roli hrají také případní očití svědkové, kteří vám potvrdí veškeré okolnosti úrazu. Díky těmto faktům se tak můžete vyhnout případným sporům jak ze strany zaměstnavatele, tak i pojišťovny. Vzhledem k tomu, že každý zaměstnavatel musí mít uzavřené pojištění pro případ své odpovědnosti za škodu způsobenou zaměstnanci během pracovního úrazu nebo nemoci z povolání, můžete tak žádat pracovní úrazy odškodnění.

Obraťte se na 1.zdravotní

Možná si nyní říkáte, že nevíte, co je všechno třeba podniknout a na koho se obrátit? Pomůže vám 1.zdravotní. Jedná se o společnost, která své služby v této oblasti poskytuje již velmi dlouhou dobu. Díky tomu získala celou řadu cenných zkušeností, které jí pomáhají v poskytování služeb poškozeným. Nabízí jak odborné poradenství, tak i právní zastoupení a komplexní v pomoc během celého procesu vymáhání odškodnění, v případě úspěšného konce.

Postačí předat veškerou potřebnou dokumentaci. Prvotní analýza i konzultace je pro vás zdarma. Žádné finance nehradíte předem a platbu za poskytnuté služby si společnost účtuje pouze v případě úspěchu. Veškerá jednání za vás převezmou specializované advokátní kanceláře.