Potřebujete neobyčejné jednoúčelové zařízení? Máme pro vás řešení!

Chystáte-li se rozjet svou vlastní výrobní linku, pak byste měli mít vcelku jasno o přístrojích, které bude tato linka obsahovat. V závislosti na vašem sektoru výroby se pak bude jednat o jedno či víceúčelová zařízení, jež ovšem není tak snadné sehnat. Kvalitních dodavatelů je velmi málo, a proto se dnes na jednoho z nich podíváme blíže.

Proč Konel Zlín?

Jednou z firem, která je schopna nejen navrhnout, ale také vyrobit jednoúčelové zařízení je Konel Zlín. Specializuje se totiž na nevšední stroje, které většinou vznikají z podnětu konkrétního zákazníka, a proto jsou vytvořeny přesně podle jeho představ. Návrhy pak vycházejí z dlouhodobé praxe a zkušeností konstruktérů, kteří detailně vědí, co jaký stroj potřebuje. Navíc jsou všechny technické detaily několikrát konzultovány, a proto máte jistotu, že výsledné řešení je skutečně to nejlepší.

Jaké jednoúčelové zařízení je Konel Zlín schopen vytvořit?

V minulosti už vytvořila firma Konel Zlín nejedno jednoúčelové zařízení. Jednalo se například o přístroj na detekci správně založených vodičů krimpovacího stroje, který dokáže vyhodnotit, zda je konkrétní vodič založen chybně, či správně. Pokud systém vyhodnotí jakoukoliv chybu, je proces zastaven, aby nedocházelo k výrobě dalších zmetků. Druhým velmi úspěšným zařízením je řízení míchacího stroje, díky čemuž dokážete naprosto přesně namíchat prakticky jakoukoliv směs.

 

Kde jej mohu využít?

V praxi se ovšem daleko více využívají stroje víceúčelové, které jsou o dost ekonomičtější. Existují totiž provozy, kde se bez nich jednoduše neobejdete. Dřevoobráběcí stroje jsou pak podstatnou součástí každé dřevozpracovatelské linky. Například díky rekonstrukci řídicího systému budete moci daleko lépe regulovat její nastavení a sofistikovanější čidla vám umožní dřívější odhalení potencionálního problému.

Kvalitní jednoúčelové a víceúčelové stroje by měly být součástí každé výrobní linky. Jejich přínos je totiž naprosto neoddiskutovatelný, a proto byste je měli pořídit i vy.