Podlaha z laminátu nebo vinylu?

Pokud se rozhodujete nad tím, jaký zvolit typ podlahy, zavítejte na stránky floor-experts.cz, kde naleznete informace o nejčastěji využívaných materiálech.

Vinylová podlaha

Podlaha z vinylu nabízí svým majitelům celou řadu výhod díky kterým se stala velmi oblíbenou. Dokonale odolává náročným podmínkám, její životnost je poměrně dlouhá. Vítané jsou též vlastnosti antistatické a antialergické. V případě, že dojde k poškození části podlahy, postačí výměna pouze poškozeného dílce. Díky paměťovému efektu, kterým podlaha z vinylu disponuje, se vždy vrátí do své původní polohy. Kromě toho odolává vodě, lze ji tedy umístit i do míst, kde hrozí vyšší vlhkost. Je to vhodná volba i v případě, že přemýšlíte nad topením zabudovaným do podlahy. Nedojde ani k jejímu poničení ze strany malých dětí nebo domácích mazlíčků. Přijatelná je také cena. Bonusem je pak velmi snadná péče. Jestliže se na podlaze nenacházejí žádné viditelné skvrny nebo usazená špína, postačí podlahu zamést nebo použít vysavač. Můžete však použít i navlhčený mop s čistícím přípravkem určeným právě pro podlahy z vinylu.

Laminátová podlaha

Také podlaha z laminátu se těší poměrně velké oblibě a dokonce patří mezi velmi časté volby. Je to hned z několika důvodů. Tím nejvyhledávanějším patří dobrý poměr mezi kvalitou a cenou. Laminátové podlahy nebyly v dřívějších dobách příliš vzhledné. Současná nabídka je však velmi atraktivní. Některé vzory jsou na první pohled téměř k nerozeznání od podlahy dřevěné. Kromě imitace dřeva naleznete v nabídce i napodobeniny dalších materiálů. Některé druhy mají dokonce úpravu protiskluzovou. Velkou výhodou je i rychlá pokládka podlahy. Lamino je materiál antistatický a antialergický, snadno se udržuje v čistotě a je vhodný i v případě, že uvažujete o podlahovém topení.