Nedostatek slitků na trhu způsobil, že je velký zájem o zlaté mince

Rádi investujete do zlata? Ať už jste do zlata někdy investovali nebo o této investici teprve uvažujete, jistě jste někdy čelili otázce, jestli zvolit investiční zlaté slitky nebo mince. Mnoho lidí se rozhodne pro slitky, protože jim to připadá jednodušší, ovšem v současné době je to naopak. Koronavirová pandemie ochromila celosvětový trh, včetně toho zlatého. Vláda vydala nařízení, aby se na téměř 2 měsíce uzavřely 3 největší švýcarské rafinérie, které pokrývají třetinu světové produkce zlata. To se samozřejmě rychle projevilo a vznikl velký nedostatek zlatých i stříbrných investičních slitků. Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě slitků (cihel) nevyrábí a tak vzrostla poptávka po investičních mincích.

Jaké investiční mince se vyplatí pořídit

Jednou z nejvýhodnějších investic jsou v současné době vídeňské zlaté mince Wiener Philharmoniker. Ty se razí ve Vídni z ryzího zlata v hmotnosti trojské unce (1 Oz) a menších. Pokud si myslíte, že se u mincí platí za přidanou sběratelskou hodnotu, tak jste na omylu, ta se často platí u numismatických mincí, ale u mincí Wiener Philharmoniker platíte za čistou cenu zlata a aktuálně jsou tyto mince dokonce lehce výhodnější než zlaté švýcarské slitky. Tyto mince nejsou určeny jen zámožným investorům, kteří nevědí, co s penězi, pořídit si je může prakticky kdokoliv. Jsou cenově velmi dostupné a jednu minci můžete pořídit i za cenu do 5000kč.

Kam pro mince vyrazit

V České republice je jedno místo, kde pořídíte tyto mince nejvýhodněji, jde o prestižní pražskou firmu Zlaté mince Numismatika, která sídlí v Obecním domě v Praze. Mince zde můžete pořídit jednotlivě, ale nejpopulárnější je investice do zapečetěných balení s hologramem o počtu 10 nebo 20 kusů. Mince jsou krásné na pohled a je velká prestiž je vlastnit, snadno je prodáte kdekoliv ve světě a proměníte zpět na peníze.