Korčula: Klenot Jaderského moře

Chorvatsko patří mezi nejoblíbenější destinace nejen u Čechů. Nízké ceny, krátká vzdálenost a srdeční Chorvaté se mohou zdát jako hlavními důvodu k trávení dovolené v této úžasné zemi, ovšem Chorvatsko toho nabízí mnohem více. Počasí v Chorvatsku přeje skvělým prázdninovým zážitkům. Chorvatsko je známé svou všestranností, proto je to ideálním místem k trávení adrenalinové dovolené s partou, romantické dovolené ve dvou nebo k užívání na krásných oblázkových plážích a chozením po výletech s celou rodinou. Součástí Chorvatska je také mnoho úžasných ostrovů a šestým největším je ostrov Korčula, který je součástí Střední Dalmácie.

Perla Chorvatska

Největším městem ostrova je město nesoucí stejný název jako samotný ostrov – Korčula. Zvláštností tohoto města je jeho tvar, který připomíná rybí kostru. Tento tvar umožňuje skvělou cirkulaci vzduchu mezi starým opevněním města, ale současně poskytuje dobrou ochranu před nárazy větru.

Zajímavostí města je, že jako první na světě učinili nezákonným otroctví a to již v roce 1214.

Druhým největším městem ostrova je Blato, které je rájem pro turisty, kteří obdivují jeho historickou část i moderní stavby kolem starého středu. Nedaleké pláže lákají k odpočinku i aktivní zábavě. Dovolená Chorvatsko je ideálním místem pro trávení akční i relaxační dovolené.

Ubytování na ostrovech i pevnině

Apartmány jsou oblíbenou variantou ubytování po celém Chorvatsku, včetně všech jeho ostrovů. Možností, jak získat apartmán pro celou rodinu či partu přátel je pomocí přímého kontaktu s majiteli objektů, který získáte na webových stránkách ubytovanivchorvatsku.cz. V jednoduchém filtru zadáte všechna svá kritéria – čas a délku pobytu, počet osob, cenou výši, přesné místo a pak jen kontaktujete majitelé, jejichž objekty se vám zalíbí. Ušetříte za vysoké poplatky cestovním kancelářím, o to více si můžete dopřát luxusnější dovolenou.