Každý zaměstnavatel je povinen zajisti ochranné pracovní pomůcky

Existuje mnoho zaměstnání, kde jsou ochranné pracovní pomůcky nejen doporučené, ale dokonce nařízené. Ochranné pracovní pomůcky slouží k ochraně zdraví pracovníka i jeho okolí a minimalizují rizika pracovního úrazu. Pokud přece jen k pracovnímu úrazu dojde má zaměstnanec nárok na odškodnění a doplacení nemocenské dávky do průměru svého platu. Jak je to, pokud zaměstnanec ochranné pracovní pomůcky nepoužívá a dojde k úrazu?

Bez nemocenské i odškodnění

Ačkoliv jsou ochranné pracovní pomůcky stále kvalitnější, jejich používaní se více hlídá, počty pracovních úrazů jsou stále vysoké. Sami pacienti jsou často překvapeni postihy, které je čekají, pokud se prokáže při vykonávání svého povolání neměli na sobě ochranné pracovní pomůcky nebo pracovní obuv. V takové chvíli může zaměstnanec zapomenout na veškerá odškodnění, doplacení nemocenské dávky do průměru svého platu a dokonce i na samotnou nemocenskou dávku, čímž se ocitne zcela bez příjmu.

Na webu Repa.cz objevíte ochranné pracovní pomůcky pro některá specifická povolání, například kováře nebo svářeče. Kromě toho je web repa.cz distributorem legendární obuvi Prestige, která byla a opět je, velmi oblíbenou kvalitní českou obuví.

„Lendlovky“ do práce i pro volný čas

Oblíbené „lendlovky“ byly oblíbené především pro své kvalitní zpracování podrážky, která je vyrobena z unikátního materiálu. Pevná podrážka zajišťuje stabilitu nohy, čímž snižuje riziko uklouznutí nebo zvrknutí nohy na nerovném terénu. Z toho to důvodu je obuv Prestige spolehlivou pracovní obuví.

Moderní a inovativní design bot a jejich pohodlí bylo důvodem mnoha zákazníků e-shopu repa.cz k zakoupení obuvi Prestige k volnočasovým aktivitám. Moderní design skvěle doplní outfit vhodný na procházku či na cestu do práce.