Jak ušetřit – pár tipů, které vám asi neřekli 3

Spoření a šetření financí je věc, kterou lidé dělají snad odnepaměti. Přirozeně chcete vydělat peníze, zaplatit všechny poplatky a mít ještě velkou spoustu peněz. Pokud neděláte nějakou vysoko postavenou funkci, popřípadě nemáte štěstí, musíte myslet na své výdaje a než si něco koupíte, promyslíte to. Základní rady, jak ušetřit znáte. Podívejte se na naše tipy.

Žádné impulsivní nákupy

Vidíte něco, co se vám líbí, co chcete a musíte to mít? Nechejte to v klidu v obchodě a přemýšlejte. Většinou dojdete domů, prospíte se a další den shledáváte nákup za impulsivní, za něco, co nutně mít nemusíte. Nechte si dva dny na rozmyšlenou, zda věc skutečně potřebujete. Pokud ano, do obchodu se vraťte.

Zaveďte si rozpočet

Věc, která funguje vždy. Sepište domácí rozpočet, na jednu stranu příjmy, na druhou výdaje. Veďte si tento seznam jednou za měsíc a uvidíte, kolik možná zbytečných výdajů a plateb uskutečníte za měsíc. Následně vše zredukujte a za měsíc můžete ušetřit spoustu peněz.

Místo nakupování si začněte půjčovat! Oceníte to například během rekonstrukce nebo stavby, kdy se mnohem více namísto nákupu vyplatí pronájem stavební techniky a nářadí.