Jak na opravu notebooku

Notebooky a tablety se postupně staly plnohodnotnou náhradou klasických stolních PC. Jejich bonusem navíc je nízká hmotnost a nezávislost na zdroji elektrického proudu. Tyto vlastnosti umožňují notebook snadno přenášet a pracovat s ním i v terénu. I když budete o svůj notebook pečovat co nejlépe, nemůžete zabránit vzniku nějaké závady. Pouštět se do její opravy bez patřičných znalostí se nedoporučuje. Mnohem lepší je svěřit i běžnou závadu odborníkům. Pokud jde o firmy, ve kterých se používají notebooky ve větším měřítku, vyplatí se jim uzavření smlouvy se specializovanou firmou, která zajistí pravidelný servis všech přístrojů.

Které nejčastější závady se noteboocích vyskytují?

Běžný uživatel, ale ani firma, jejíž pracovníci používají notebooky, by v případě závady neměla vůbec dumat na otázkou jak opravit notebook. Notebooky, stejně jako jiné složité přístroje, vyžadují odborný a profesionální přístup k provedení opravy. Neodborný zásah obvykle přinese více škod než užitku. se zpravidla. Tato zásada by měla platit i v případě vzniku tak běžných závad , jako je nereagování přístroje po jeho zapnutí. Dále se vám může stát, že notebook zapnete, ovšem ten nereaguje, případně se sice zapne, ale po určité chvíli se samovolně vypne. Celkem běžným problémem je nefungující klávesnice, nebo jen některé klávesy, zlomení pantů víka v důsledku jeho častého otevírání a zavírání, nebo přehřívání a nadměrného hučení. Posledně jmenovaná závada může být předzvěstí závažné závady.

Rozbití LCD obrazovky

Z neopatrnosti nebo vinou hrubého zacházení může dojít k rozbití LCD. To sice znamená zhoršení komfortu při sledování textu a obrázků na obrazovce, ale tato závada neomezí vlastní chod notebooku. Pokud na svém displeji uvidíte praskliny, jedná se o závadu na displeji. Také se však může stát, že displej nejeví žádné známky poškození, a přesto po zapnutí nereaguje. Abyste se ujistili, že se místo displeje neodebrala do věčných lovišť grafická karta, zapojte notebook do externího monitoru. Většina notebooků má VGA vstup. Místo externího monitoru poslouží televize propojená s notebookem přes HDMI. Jednodušší je ovšem svěřit notebook odborníkům ve firmě RG Computer service, kteří zjistí, zda je výměna LCD nezbytná.