Hledání práce – jak na to?

Přišli jste o práci? Ať už za to mohla ekonomika, problémy ve firmě nebo jednoduše se rušilo vaše místo či se snižoval stav pracovníků, problém se objevil a je potřeba jej řešit. Zejména tehdy, kdy jste na svém příjmu závislí a musíte z něj platit nejen nájem a další poplatky, ale třeba také šetřit či splácet úvěry nebo hypotéky. Příjem musíte co možná nejdříve obnovit, protože bez něj to nejde. Během kritické doby, kdy jste bez práce, se přihlásíte na úřad práce, možná získáte také podporu v nezaměstnanosti, ale to moc nepokryje vaše náklady? Hledání práce se tak stane prioritou číslo jedna!

Začněte životopisem

Správný životopis je základem. Dříve se psaly životopisy podobné slohovému cvičení, dnes už jsou to stručné a strukturované popisy toho, co jste v životě dosáhly. Píšou se do něj školy, které jste úspěšně absolvovaly, různé kurzy, které jste během života zvládly a zakončily nějakou zkouškou. Dále se také vypisují pracovní pozice a firmy, kde jste působily. Firma tak získá představu, kde jste pracovali a na jakých postech. K tomu můžete připsat jazykové vybavení, dovednosti a podobně. Životopis je dobré pravidelně aktualizovat.

Průvodní dopis

Stejně jako životopis je důležitý také průvodní dopis. Nabídka práce Jihlava nabízí práci. Pro její získání je důležité poslat nejen životopis, ale také napsat dopis, ve kterém se krátce představíte. Mělo by jít o dopis, který shrne vaše nejdůležitější pracovní pozice, vlastně takový předvoj pro životopis. Dbejte na gramatiku a také estetiku – odstavce, důležité zvýraznit a podobně.

Pracovní portály

Nyní přichází k hledání samotných pracovních pozic. Pracovní portály nabízejí široké možnosti, proto je dobré využít právě je. Například nabídka práce Karviná přináší spoustu pozic z této oblasti, takže si jen vyberete takové, na které máte kvalifikaci, které by se vám líbily a poté už stačí jen poslat e-mail s životopisem a průvodním dopisem.