Fotopast je spolehlivějším ochráncem než hlídací pes

Máte podezření, že někdo chodí na váš pozemek? To je velmi nepříjemné. Když odejdete z domu, na váš pozemek může vkročit prakticky kdokoliv a vy tomu nijak nezabráníte. Mnoho lidí si kvůli ochraně pozemku kupuje hlídacího psa. Ten sice dokáže odradit vetřelce, ale vyžaduje vaší péči a také vám nepořídí žádný záznam. Fotopast však ano. Toto malé nenápadné zařízení jen umístíte na strom a už se o něj nemusíte starat. Zato fotopast se starat bude a sice o to, aby jí neunikl žádný vetřelec.

Jaký je účel fotopasti?

Jde o tu nepropracovanější past, vetřelci však neublíží, jenom ho dokonale zaznamená, v tom jsou fotopasti nejlepší. Využívají PIR čidlo, které reaguje na tepelný pohyb. Když se do jejich záběru dostane jakýkoliv člověk nebo zvíře, fotopast daného vetřelce během zlomku vteřiny vyfotí. Záznam následně uloží na paměťovou kartu. Vy si můžete záběry z fotopasti prohlížet buď na těle fotopasti, pokud disponuje LCD displejem, nebo třeba i na počítači. K dispozici jsou i fotopasti s GSM modulem, které vám mohou fotky vetřelců posílat ihned na telefon nebo email.

Fotopast je nenápadná a fotky může pořizovat klidně nonstop.

Dokáže fotit i v naprosté tmě a to díky nočnímu přísvitu. Zajisté oceníte skutečnost, že fotopasti nemusíte mít poblíž elektrické sítě, jsou totiž na baterie. Můžete je tedy rozmístit klidně po lese nebo po rozlehlém pozemku, kde budou pečlivě střežit dané místo. Nastavení fotopastí je snadné, často si můžete vybrat, jestli bude fotopast zaznamenávat videozáznam nebo fotografie. Nejčastěji se využívají k ochraně pozemku a k monitorování divokých zvířat. Tato zařízení jsou velmi spolehlivá a jejich předostí je i nízká cena. Již za několik tisíc korun můžete mít bezpečnostní prvek, se kterým budete mít dokonalý přehled o dění na vašem pozemku.