Díky alternativním tonerům ušetříte, přitom neztratíte na kvalitě tisku

Možná jste už také dospěli k tomu, že spotřební materiál vaše tiskárna polyká možná až nadmíru. Většinou toto uvědomění přijde v situaci, kdy se podíváme na cenu nové náplně do tiskárny. Ačkoliv laserové tiskárny s tonery jsou obecně úspornější, přesto takový toner vždy něco stojí. To ale zejména v tom případě, pokud se budete dívat na originální tonery. Na trhu přitom existuje celá řada srovnatelně kvalitních alternativ, které mohou být výrazně levnější.

Levný ještě neznamená nekvalitní

Bez tisku se často neobejdeme a pokud řešíte spotřební materiál do tiskárny a jeho cenu, tak pravděpodobně tisknete často. Každý toner ale jednou dojde a je potřeba koupit nový. Proto by vás mohla oslovit nabídka levných tonerů, kde si můžete najít kompatibilní toner pro váš model tiskárny. Na výběr samozřejmě máte:

  • Originální tonery
  • Alternativní tonery

U originálních tonerů vždy počítejte s vyšší cenou, než je tomu v případě alternativy. Přitom pokud si pořídíte kvalitní alternativní toner, rozhodně to neznamená, že oproti originálu bude horší kvalita tisku. Ověření prodejci nabízejí například kvalitní tonery Samsung, které jsou určeny do tiskáren tohoto výrobce. Ty seženete za velmi dobré ceny, přitom se nemusíte obávat o kvalitu tisku, protože dobré alternativní tonery mají veškeré potřebné certifikace, které dokládají splnění norem.

Jak ještě můžete ušetřit?

Pokud jste si pořídili laserovou tiskárnu a do ní zakoupili kvalitní alternativní toner, tak je to ta nejlepší kombinace pro ekonomický tisk. Na druhou stranu ušetřit můžete ještě mnohem více. Při tisku každé stránky se vždy rozmyslete, zda se skutečně vyplatí tisknout ji na nejvyšší kvalitu, což zpravidla není nezbytné třeba u běžných dokumentů. Jako bonus navíc získáte většinou také rychlejší tisk a na běžném textu to nebude v zásadě poznat.

Zdroj obrázku: My Hardy / Shutterstock.com