Chorvatsko je oblíbenou destinací nejen Čechů. Proč se tam turisté opakovaně vrací?

Možná jste o Chorvatsku slyšeli mnoho superlativ od přátel a rodiny nebo jste o této zemi četli v magazínech v rubrice cestování. (Koneckonců se objevuje docela pravidelně!) Možná stále od okolí slyšíte, že Chorvatsko je „žhavá destinace“, a zajímá vás proč je právě Chorvatsko tak oblíbené. Tato rozmanitá země toho může nabídnout víc než jen příjemné počasí v Chorvatsku.

Průzračně křišťálová voda

Azurové jadranské moře a oblázkové pláže patří mezi hlavní lákadla Chorvatska. Prostředí láká nejen k lenošení a koupání, ale také k mnoha vodním sportovním aktivitám, kterých je v Chorvatsku opravdu velký výběr. V mnoha oblastech si dokonce můžete najít svůj vlastní kousek opuštěného pobřeží pro maximální relaxaci. Ubytování si snadno zajistíte i v blízkosti opuštěných pláží na ubytovanivchorvatsku.cz.

Jste milovníky plachtění

Chorvatsko je považováno za jednu z nejlepších zemí pro plachtění. Okružní plavby kolem více 1000 ostrovů každoročně podniknou stovky turistů. Ubytování Chorvatsko nabízí nejen na pevnině, ale také na mnoha svých ostrovech.

Mnoho památek a kulturních akcí

Když si zajistíte sami ubytování na ubytovanivchorvatsku.cz, můžete po Chorvatsku cestovat, jak se vám zlíbí.

Některé z nejznámějších chorvatských památek jsou skutečně ohromující, ačkoli s fascinující historií země a směsí římské, řecké, slovanské, benátské a rakousko-uherské nadvlády v průběhu let se tomu nelze divit. Od nádherného Starého Města v Dubrovníku přes fantasticky zachovalý římský amfiteátr v Pule (Aréna) až po palác římského císaře Diokleciána ve Splitu je spousta věcí, které můžete vidět a dělat. Nezapomeňte, že Chorvatsko má také deset záznamů na seznamu světového dědictví UNESCO.

Kromě toho je Chorvatsku místem, kde se pořádají známé divadelní a hudební festivaly.