Chiptuning – možnost, jak zvýšit výkon svého auta

Výkon automobilu je pro mnohé důležitým parametrem při výběru auta, ovšem neměl by být tím hlavním a jediným. Je spousta věcí, které dohromady vytvoří jistou představu, jaký automobil by měl být. Máte doma automobil, který by si zasloužil možná lepší výkon, ale není ve vašich finančních možnostech si pořídit nový a lepší? Pak můžete vyzkoušet právě chip tuning. Jde o jednoduchou optimalizaci software řídicí jednotky motoru. Snížit se může také spotřeba.

Automobil, který je rychlý

„Naši se řídí heslem, že je třeba si vše ozkoušet. Dostal jsem tedy za úspěšné zvládnutí řidičáku auto. Nepředstavujte si nějakou střelu, táta jasně řekl, na první otlučení a rozbití ti stačí něco starého. A tak se taky zařídil. Dostal jsem auto staré přes dvacet let, ale v tu dobu jsem si připadal jako miliardář v luxusním vozítku. Chodil jsem na brigády a brzy si své první autíčko vytunil tak, že mi ho záviděli i kluci, kteří se při prvním pohledu smáli, co to mám za starou šunku. Oni však neměli žádnou. Vybíral jsem pečlivě nový lak, kamarád automechanik mi udělal pořádnou revizi auta, koupil jsem si moderní disky, které se k barvě hodily, vybíral extrémně dlouho potahy“ směje se dnes Michal.

„První auto, to se přece muselo blýskat. Co na tom, že kdybych tehdy peníze ušetřil, mohl jsem si už napoprvé koupit auto lepší. Všude se mluvilo o výkonu motoru a ten můj oř na tom nejlépe nebyl. Řešením byl chiptuning, jenže ne všichni mi to doporučovali, někteří říkali, že dokonce to není legální. Nechtěl jsem se vidiny vyššího výkonu a lepšího auta vzdát, tak jsem hledal. Narazil jsem na Camp Performance, kde byla tato služba legální a schválená Ministerstvem dopravy ČR. Našetřil jsem, využil toho zvýšení výkonu a první auto jsem si užíval ještě dlouho“ doplňuje Michal.